PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108102}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,3 29 196
ocen
7,3 10 1 29196
6,4 9
ocen krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Inna wersja?

ocenił(a) film na 8

Ostatni raz oglądałam ten film dzieckiem będąc, to jest co najmniej 10 lat temu, jeśli nie
więcej. Wiadomo, że pamięć doskonała nie jest, ale o ile nie oglądałam wtedy innej wersji,
to coś tu naprawdę jest nie tak. Zupełnie inaczej pamiętam scenę, gdy Alicja utknęła w
domu Białego Królika - zwierzaki zaczęły rzucać w nią ciastkami, po zjedzeniu których Alicja
zmalała. żadnej marchewki nie kojarzę...I pamiętam, że była tam też scena z Prosięciem,
Księżną i Kucharką, która wciąż dodawała do zupy pieprz. Z tej sceny zapamiętałam również
cytat Kota z Cheshire - 'Ciekawość to pierwszy stopień do piekła' wypowiedziany do Alicji.
Pomóżcie, czy to moja pamięć płata mi tak dużego figla, czy to jednak jakaś inna wersja?
Choć jestem prawie pewna, że to ta Disney'a...

Liriel_4

Możliwe, że pamiętasz fragmenty słuchowiska "Alicja w Krainie Czarów" z fenomenalną Magdą Zawadzką jako Alicją, Piotrem Fronczewskim w roli gąsienicy i Ireną Kwiatkowską użyczającą głosu Królowej Kier. Jest to prawdziwa perełka, z mnóstwem zabawnych piosenek (wliczając w to piosenkę Kota-Dziwaka o sensie). Na pewno występują tam również Księżna i Kucharka szczodrze szafująca pieprzem, a Biały Królik z ferajną obrzucają Alicję ciasteczkami.

ocenił(a) film na 8
Ronja

Kurcze, właśnie nie... Z całą pewnością był to film, jeszcze na kasetach VHS, pamiętam, jak oglądałyśmy go czasem z siostrą. Dziwne, naprawdę zupełnie inaczej pamiętam różne sceny. Na tyle inaczej, że to może być inny film...

Liriel_4

Liriel_4, to nie pamięć płata Ci figle, ja też w dzieciństwie często oglądałam tą drugą wersję, nie Disney'a. A scena z Prosięciem i Kucharką to jedna, którą zapamiętałam najlepiej ;). Swoją drogą wydaje mi się, że ta wersja była dużo bardziej psychodeliczna.
Kurczę, ale bym sobie to obejrzała :)

ocenił(a) film na 8
ramoncia

Naprawdę miło słyszeć, że jeszcze nie wszystko ze mną nie tak... ;] Nie masz może 'namiarów' na ten film? Na FW go nie ma? Albo na IMDb? Cokolwiek o nim może wiadomo...? Bardzo, bardzo chętnie bym go obejrzała... Dzięki za odzew =]

Liriel_4

Na FW jest to: http://www.filmweb.pl/film/Alice+in+Wonderland-1988-555947
Sprawdziłam na kasecie vhs i rok się zgadza, mało informacji, bo film mało rozpowszechniony.
na IMDb jest coś takiego http://www.imdb.com/title/tt0254076/ ale nie jestem pewna, czy to to, jakoś tak to zdjęcie mi nie pasuje, ale mogę się mylić, bo ostatnio oglądałam to z naście lat temu :P. No i może być też tak, że angielska wersja okładki różni się od polskiej po prostu ;).
Jest jeszcze wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Alice_in_Wonderland_%281988_film%29.
To na pewno to, poznajesz? http://www.youtube.com/watch?v=qlMCq3B2G30
Niestety, polskiej wersji nie znalazłam nigdzie :(.

ramoncia

dziewczyny ja mam tą wersje na video :D :D :D też ją oglądałam jak bylam mala :D i planuje ją nagrac teraz na dvd wiec jakby co dajcie znać to wam wyśle .

Ladybaby

ja też mam na vhs właśnie, ale nie mam możliwości przegrania na komputer :(.
Ale jeśli zechcesz się podzielić to ja bardzo chętnie przyjmę :)

ocenił(a) film na 8
ramoncia

I ja również chętnie przyjmę! Choć ostatnio udało mi się znaleźć w internecie do obejrzenia, ale jakość słaba i urwało kilkanaście minut przed końcem...

Ladybaby

O, to świetnie. Jeśli mogłabyś przesłać, to jestem chętna. ;D Sama mam na kasecie, ale nie potrafię tego przegrać...

użytkownik usunięty
Liriel_4

Są 2 wersję: ta i tima burtona, też disneya

ocenił(a) film na 8

Filmowych wersji Alicji w Krainie Czarów jest o wiele więcej, niż tylko te dwie, o których wspominasz. Nam chodzi o tę z 1988 Burbank Films. Warto przeczytać cały wątek, zanim się odpowie =]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones