PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1394}
6,9 82 810
ocen
6,9 10 1 82810
6,5 15
ocen krytyków
Przyczajony tygrys, ukryty smok
powrót do forum filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok

Niestety żle się zestarzał. Przy każdym kolejnym podejściu do tego filmu razi mnie to nienaturalne latanie(przy tych skokach między dachami wyraźnie widać, że byli podwieszania na linach - widać to po trajektorii lotu itd.) i bieganie po ścianach. Bez tych nierealistycznych bzdetów film byłby dużo lepszy Niestety teraz strasznie ten film wieje tandetą i dawne zachwyty nad nim wydają mi się nieuzasadnione. Fabuła też płytka jak w kinie klasy b. Dużo mniej tandetny pod względem scen walk był stary *Amerykański ninja" z Dudikoffem... To chińskie pseudo arcydzieło jest tak kiczowate, że obecnie nie da się tego oglądać. Równie dobrze mogli dać im miecze większe i cięższe od nich samych. Wtedy konwencja filmu byłaby bardziej spójna, a tak mamy niby realistyczne walki z idiotycznym "lataniem" i bieganiem po ścianach. Taka konwencja "Kung fu fantasy" do mnie nie przemawia. Lubię sci fi, fantasy(uwielbiam serie filmów LOTR i Hobbit), kino akcji i sztuki walki(kiedyś bardzo lubiłem np. filmy z Van Damme), ale dla mnie ten film nie umywa się choćby do "Tylko jeden" z Jetem Li.

radziu84

Taka konwencja. Nie ma co oczekiwać wielkiego realizmu od filmu, który stylizowany jest na chińską baśń

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones