Billy Wilder

Samuel Wilder

8,2
2 300 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Billy Wilder

ja też jestem z Suchej

użytkownik usunięty

O tym że Wilder urodził się w Suchej mało, kto wie. Ale jest u nas ulica jego imieniem obdarzona. Teraz przygotowuję poważną pracę właśnie otym niesamowitym reżyserze, żeby nie zapomniano, że osiem lat żył w Suchej, co jest godne uwagi.

hmm, trzy lata minęły i jak z tą poważną pracą? napisz na maila vincent0@op.pl jestem bardzo ciekawy, sam coś robię w tym kierunku.
pozdrawiam

użytkownik usunięty
pienkowski_film

również jestem zainteresowany tą pracą buri1@poczta.onet.pl

Coś mi sie wydaje, że Sucha nie wykorzystuje w pełni potencjału nazwiska tego wielkiego reżysera...

odwiedził was kiedyś w tej Suchej ?
Chociażby z sentymentu jeśli nie ma tam rodziny.

użytkownik usunięty

To ta sama ulica, na której tablicy figuruje komiczny błąd w zapisie nazwiska? "Ul. Billy Wildera" znaczy?

też jestem zainteresowana. Jestem z Suchej więc tym chętniej sięgnę po jakieś informacje na temat Wildera.
martawrona1992@interia.pl

Smrodka

Polecam sięgnąć po książkę "Mistrz kina z Suchej Beskidzkiej" pod redakcją Żyto i Pieńkowskiego. Niestety jest to jedyna dostępna w Polsce pozycja dotycząca Wildera, ale myślę, że dowiecie się z niej kilku ciekawych na temat powiązań reżysera z Suchą Beskidzką.

Btw. Moja rodzina również pochodzi z Suchej. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones